7876 8672 - Denne side er et produktkatalog og linker til shops med produkterne [email protected]
Vælg en side

Scanstrut selvnivellerende radarbeslag LMP-2 til Furuno

Varenummer (SKU): 119757 Kategori:
Flere billeder

kr. 17.267,67

(30 kundeanmeldelser)

Scanstrut selvnivellerende radarbeslag LMP-2 til Furuno – Scanstrut Self-Leveling Radar Mount LMP-1 har et fintunet hydraulisk dæmpningssystem, der reagerer påstoreændringer i bådens krængning. Radarbeslaget justerer sig selv for at opretholde en jævn position. Det kræver ingen vedligeholdelse, og der er ikke brug for strømkilde. Designet til at passe til de fleste Furuno-radarer. Information om produktetVores stangmonterede leveller leveres med alt, hvad du skal bruge til installation påenhver sejlbåd. Den komplette produktpakke omfatter en justerbar base, der kan skrues fast i båden i enhver vinkel vores SC100-pullert nivelleringsvugge med passivt dæmpningskammer en 1200 mm dæktragt en 25 mm afstandsholder til rækværk Passer til modellerne: Furuno16211622162317151724173418151824183218341835DRS2DDRS2D-NXTDRS42DLDRS42DL+DRS4D / DRS4D-NXTDRS4DL+DRS4WNavNet (18″)NavNet (24″) HumminbirdAS 21RD4KWInterphaseMini RE-1RE-8RE-9JRC1000, 1000mk210661500, 1500mk2 Koder2kW 12″4kW [RB715A] LorenzLorenz 2kW LowranceLRA-1800 / RB714A / DX42 Navman8000-serien [8084/8120] 18″ Nobeltec2kW (20″) NorthstarM-serien/8000i (18″) SeiwaSWR-1SWR-8SWR-9 SimradGB40 / NX40/45 / NSE8/12 / RB712A / DX42S SitexMDS -1MDS -8MDS -9MDS-12NKE-1066 TechmarineT-72.01T-72.02T-72.04 Reducer mastens vægtHold overskydende vægt væk fra masten ved at montere din radar påstangen, det forhindrer ogsåslid påsejlet og giver mulighed for at installere vores stangmonterede kran eller lys påstangen for ekstra fleksibilitet. Hydraulisk dæmpningHovednivelleringsenheden har et fint afstemt dæmpningssystem, der reagerer påstoreændringer i bådens krængning. Det kræver ingen vedligeholdelse, og der er ikke brug for nogen strømkilde. SkræddersyetMonteringsspole 2,5 m (8,3′) unik stangprofil, der indeholder to kabelkanaler med en dækstrimmel, der holder kablerne påplads og ude af syne. 360°justerbar baseDen anodiserede aluminiumsfod giver valgfrihed, når man skal beslutte, hvor pullerten skal monteres. Basen gør det muligt at installere pullerten påbåde skrånende agterstavne og flade dæk. Sikker installationVær sikker pådin installation – du får to støttemoduler, der giver maksimal støtte fremad/bagud og til siden. AftageligSkru basen af, og fjern stangen til kapsejlads eller vinteropbevaring, såder kun er en lavprofilbase tilbage pådækket.”

Beskrivelse

Yderligere beskrivelse og flere billeder her:
Scanstrut selvnivellerende radarbeslag LMP-2 til Furuno

Mange leder efter den billigste Scanstrut selvnivellerende radarbeslag LMP-2 til Furuno på nettet, og de ender oftest ud med at finde tilbud her: Gå til shop

Scanstrut selvnivellerende radarbeslag LMP-2 til Furuno Produktfakta

  • Navn: Scanstrut selvnivellerende radarbeslag LMP-2 til Furuno
  • Pris: dkr. 19260
  • Kategori: Montering af radar
  • Varenummer: 119757
  • Returret: 60 dage
  • Fragt: Fra kr. 49,-
  • Hurtig levering: 1-3 hverdage

Scanstrut selvnivellerende radarbeslag LMP-2 til Furuno er populær

Scanstrut selvnivellerende radarbeslag LMP-2 til Furuno kan du finde sammen med resten af de populære fra varer i den populære kategori Montering af radar. Din pakke kommer hjem til dig med hele 60 dages returret med når du køber din vare. Her i Danmark er der mange, der køber deres Scanstrut selvnivellerende radarbeslag LMP-2 til Furuno i den kendte webshop Watski, som ikke bare er en døgnflue, men har bevist sit eksistensgrundlag gennem lang tid. Det store vareudvalg giver en stor pulje af varer, og her finder mange det de leder efter, deriblandt også denne vare. Ved at købe dine varer i en webshop er priserne bedre- og det lader sig gøre, når man ikke skal betale til showroom og butikker på dyre adresser.

Har du styr på bådudstyret og Scanstrut selvnivellerende radarbeslag LMP-2 til Furuno?

Båden skal i vandet, men er alt klar til turen? Her på siden finder du alt udstyr til båd. Der er gode priser på udstyr til sikkerhed, rig og dæk, elektronik, motor/styring, vedligehold og meget mere. Du finder også de forskellige typer redningsveste, og kan finde den, der lige passer bedst til dig, og dem du sejler med.

Køb Scanstrut selvnivellerende radarbeslag LMP-2 til Furuno til kun kr. 19260 allerede i dag så leveres den direkte til din adresse. Husk du har 30 dages returret.

Du finder de kendte mærker som Volvo Penta, Furuno, Helly Hansen, PLastic Padding, VDO instrumenter, Raymarine, Tesa, Turtle Wax, Garmin, Tite-Lok, Webasto, Berkley og mange flere. Når du køber online, får du vores bedste priser og skal ikke selv afhente, varen sendes direkte til dig – nemt og bekvemt.

Fordele når du køber Scanstrut selvnivellerende radarbeslag LMP-2 til Furuno online

Vidste du, at hver gang du køber noget i en af de danske webshops, er du stillet lidt bedre, end loven foreskriver for de fysiske butikker. Dine varer skal kunne returneres i 14 dage. efter du har købt dine varer, en del shops efterhånden giver endnu mere og det kommer dig tilgode som forbruger. Husk også på, at du online har et kæmpe udvalg, og det er let at gennemskue, hvilken pris og betingelser der er bedst, i de mange webshops der er på det danske marked. Og i dag kan du uden videre sammenligne priser fra mobilen eller en tablet uden brug af en computer. En anden ting du også slipper for, at være afhængig af at nå at handle i butikkens åbningstid. Webshoppen sender din varer direkte til din adresse, hvis du ikke har valgt at få dem sendt hen til dit arbejde, og det giver en god fleksibilitet for dig. Du kan også springe en lang kø ved kassen over så gå let og ubesværet direkte til kassen, når du er færdig med at handle, så er det aldrig mere ubehaget ved at stå alt for tæt i en kø til kassen.

30 reviews for Scanstrut selvnivellerende radarbeslag LMP-2 til Furuno

Vær den første til at anmelde “Scanstrut selvnivellerende radarbeslag LMP-2 til Furuno”