Kvalitets bådudstyr til din båd
-

Humørflag Pirat med Rose 30×45 cm
kr. 205,00 -

Gebo Inderramme alu 200 x 200mm
kr. 704,00 -

Lenco auto glide flybridge panel med 30 fod kabel
kr. 7.399,00 -

Vitrifrigo Plade-fordamper 295 x 215
kr. 1.099,00 -

Lewmar Jumper – medium, rustfrit stål (par)
kr. 100,00 -

Båtsystem Kassettestige Teleskop, 4 Teaktrin
kr. 3.969,00 -

Comstedt Blændingsbeskyttelse runde lanterner
kr. 85,00 -

Ultraflex Kontrolkabel C8 Universal Indenbords 5 fod
kr. 221,00
Lewmar H2 – 8 mm, tromle, 12 V, pakke
kr. 36.260,00
Lewmar H2 – 8 mm, tromle, 12 V, pakke – Lewmar H2/H3 er velegnet til både sejlbåde og motorbåde op til 14 meter i længden. Denne stilfulde serie af horisontale ankerspil i H-serien er udstyret med Lewmars pålidelige sneglehjul og kan bruge både kæde og flettet liner. Spillet kan ogsåkøbes uden trumme til linen. Se relaterede produkter nederst påsiden. Den indbyggede kontaktor gør kabeltrækningen nemmere og er beskyttet af en holdbar kappe. Huset er lavet af aluminium og kompositmaterialer, hvilket giver en lavere vægt. Tromlen er fremstillet af rustfrit stål og har den unikke slidresistente belægning WARP. H2/H3 leveres som standard med en tungelementafbryder og en magnet til tilslutning til kæderæknere. Dette robuste spil og den vandtætte forsegling kræver minimal vedligeholdelse og har en meget enkel installationsproces. Spillet leveres komplet med motor/gearhus, dækunit i en kompakt enhed, en betjeningspanel, sikringer og kontaktor inkluderet i købet. ModelH2 (12V)H3 (12V)H3 (24V) Motoreffekt700 W700 W1000 W Max Trækstyrke650 kg890 kg1020 kg Arbejdsbelastning163 kg215 kg243 kg Maksimal hastighed21 m/min28 m/min30 m/min Kædetype8mm DIN 7668mm ISO 45655/16”BB5/16”ISO G410mm DIN 766Lewmar 9.5 G403/8”BBB Linetype14-16 mm 3-trådet 8-fladet Normal strømforbrug80 A85 A60 A Sikring90 A110 A90 A Vægt23.5 kg 25.5 kg 25.5 kg
Beskrivelse
Yderligere beskrivelse og flere billeder her:

Mange leder efter den billigste Lewmar H2 – 8 mm, tromle, 12 V, pakke på nettet, og de ender oftest ud med at finde tilbud her: Gå til shop
Lewmar H2 – 8 mm, tromle, 12 V, pakke Produktfakta
- Navn: Lewmar H2 – 8 mm, tromle, 12 V, pakke
- Pris: dkr. 32401
- Kategori: Ankerspil Lewmar
- Varenummer: 134468
- Returret: 60 dage
- Fragt: Fra kr. 49,-
- Hurtig levering: 1-3 hverdage
Lewmar H2 – 8 mm, tromle, 12 V, pakke er populær
Lewmar H2 – 8 mm, tromle, 12 V, pakke er ret populær blandt alle vores varer i onlineshoppen i varegruppen Ankerspil Lewmar. Og hey – du får jo også lige hele 60 dages returret hvis du skulle fortryde dit køb din vare. Mange er udmærket klar over, at man køber din Lewmar H2 – 8 mm, tromle, 12 V, pakke hos onlineshoppen Watski, der giver dig det store udvalg af de produkter du leder efter. Det store vareudvalg giver en stor pulje af varer, og her finder mange det de leder efter, det kan jo passende være dette produkt. Når du handler online er varerne billigere- det er effekten af, at den attraktive adresse på strøget ikke er nødvendig, og man dermed sparer meget på huslejen.
Har du styr på bådudstyret og Lewmar H2 – 8 mm, tromle, 12 V, pakke?
Båden skal i vandet, men er alt klar til turen? Her på siden finder du alt udstyr til båd. Der er gode priser på udstyr til sikkerhed, rig og dæk, elektronik, motor/styring, vedligehold og meget mere. Du finder også de forskellige typer redningsveste, og kan finde den, der lige passer bedst til dig, og dem du sejler med.
Køb Lewmar H2 – 8 mm, tromle, 12 V, pakke til kun kr. 32401 allerede i dag så leveres den direkte til din adresse. Husk du har 30 dages returret.
Du finder de kendte mærker som Volvo Penta, Furuno, Helly Hansen, PLastic Padding, VDO instrumenter, Raymarine, Tesa, Turtle Wax, Garmin, Tite-Lok, Webasto, Berkley og mange flere. Når du køber online, får du vores bedste priser og skal ikke selv afhente, varen sendes direkte til dig – nemt og bekvemt.
Fordele når du køber Lewmar H2 – 8 mm, tromle, 12 V, pakke online
Du skal have i tankerne, når du handler online, får du andre fordele, fordi webshops er underlagt en lovgivning, de skal følge. Dansk lov kræver af webshoppen, at de skal give dig 14 dages returret. når produkterne er købt online, og nogle webshops har valgt at give mere det er slet ikke ualmindeligt, at få 30, 60 eller 90 dages returret i dag. Derudover har du et meget større udvalg, og prissammenlignen er let at foretage, på tværs af forskellige webshops. For at det ikke skal være løgn, kan du endda lave en prissammenligning når du har lyst, uden at være afhængig af butikkers åbningstider. Du får også en anden stor fordel, når du shopper online, og det er du slipper for, at bæreposen med varerne går i stykker på vej hjem. Efter at have afsluttet din handel, bliver dine varer sendt til dig, hvis du ikke har valgt at få dem sendt hen til dit arbejde, og få den løsning, der passer bedst for dig. I dag er der ingen grund til at skulle stå i kø ved en kasse – ved online handel så gå bare direkte til kassen, når du har fundet dine varer, og betal med det samme, så det er slut med at blive irriteret over langsomme mennesker i køen.
Du skal være logged in for at afgive en anmeldelse.




26 reviews for Lewmar H2 - 8 mm, tromle, 12 V, pakke