Kvalitets bådudstyr til din båd
-

Humørflag Pirat med Rose 30×45 cm
kr. 205,00 -

Gebo Inderramme alu 200 x 200mm
kr. 704,00 -

Lenco auto glide flybridge panel med 30 fod kabel
kr. 7.399,00 -

Vitrifrigo Plade-fordamper 295 x 215
kr. 1.099,00 -

Lewmar Jumper – medium, rustfrit stål (par)
kr. 100,00 -

2 persons sofa tube 175x168cm
kr. 2.250,00 -

Ultraflex Kontrolkabel C8 Universal Indenbords 5 fod
kr. 221,00 -

Båtsystem Kassettestige Teleskop, 4 Teaktrin
kr. 3.969,00
Raymarine ST1000 Rorpindspilot op til 3 Tons
kr. 5.595,00
Raymarine ST1000 Rorpindspilot op til 3 Tons – Raymarine ST1000 Rorpindspilot op til 3 Tons Autopiloten fra Raymarine er en aftagelige rorpindspilot som du tager frem når den skal anvendes. Rorpindspiloten er simpel og effektiv. Med store knapper og et tydeligt display for let og enkel brug. Autopilot ror ST1000 og ST2000 fra berømte Raymarine er en aftagelig autopilot til sejlbåde og er i høj kvalitet. Raymarine-hjelme er en af verdens mest solgte hjelme. Autopiloterne er kendt for deres høje kvalitet. Autopiloten er aftagelig. Montering sker påfåminutter ved hjælp af de medfølgende beslag. Autopiloten fjernes hurtigt og nemt, når den ikke er i brug. Strømkablet leveres med et stik. Autopiloten har store knapper og et enkelt display. NMEA0183 og SeaTalk1 kompatible. Disse piloter blev udviklet af Autohelm allerede i 1973 og har siden været den mest populære rorkultpilot for sejlbåde. Denne gode pilot er let at bruge og leder din båd sikkert til havn. AutoTack – Nu kan du kontrollere sejlene, mens piloten automatisk tager sig af slagtilfælde. AutoSeastate-intelligensen sikrer, at båden holder kursen med minimalt strømforbrug. Uanset om det bruges som en selvstændig pilot eller med en SeaTalk / NMEA GPS, vil den letlæselige LCD-skærm og de 6 knapper gør piloten let og sikker at anvende. Specifikationer Maks. forskydning: 3 ton / 3.000 kg Driftsspænding: 12V-system Spændingsområde: 10 – 16v jævnstrøm Strømforbrug: 40mA Vægt: 3,4 kg Monteringsmetode: valgfri styrbord- eller bagbordsplacering Skærmstørrelse: 45 mm segment LCD Displaybelysning: 3 niveauer plus AV Forbindelser: NMEA 0183 input SeaTalk Skubningskraft: 57 kg Slaglængde: 236mm Husk altid at beregne forskydningen for en fuldt lastet båd. Dette er ofte ca. 20% mere end den angivne forskydning. Leveres inklusiv beslag til rorpind og montering. Autopilot fra Raymarine føres i to størrelser. ST1000+ op til 3 ton. ST2000+ op til 4,5 ton. Autopiloterne er NMEA0183 og SeaTalk1 kompatibel.
Beskrivelse
Yderligere beskrivelse og flere billeder her:

Mange leder efter den billigste Raymarine ST1000 Rorpindspilot op til 3 Tons på nettet, og de ender oftest ud med at finde tilbud her: Gå til shop
Raymarine ST1000 Rorpindspilot op til 3 Tons Produktfakta
- Navn: Raymarine ST1000 Rorpindspilot op til 3 Tons
- Pris: dkr. 4499
- Kategori: Autopilot til båd
- Varenummer: 108296
- Returret: 60 dage
- Fragt: Fra kr. 49,-
- Hurtig levering: 1-3 hverdage
Raymarine ST1000 Rorpindspilot op til 3 Tons er populær
Raymarine ST1000 Rorpindspilot op til 3 Tons er en af de håndplukkede varenumre her i shoppen i den altid eftertragtede varekategori Autopilot til båd. Husk du får hele hele 60 dages returret med når du køber din vare. Fun fact er at de fleste shoppere i Danmark køber Raymarine ST1000 Rorpindspilot op til 3 Tons online hos webshoppen Watski, der er blandt de førende i Norden inden for branchen. I det store udvalg af varer er der helt sikkert noget for dig, og der er det oplagte valg det produkt på denne side. Når der handles i webshop er priserne bedre- det er effekten af, at den attraktive adresse på strøget ikke er nødvendig, og man dermed sparer meget på huslejen.
Har du styr på bådudstyret og Raymarine ST1000 Rorpindspilot op til 3 Tons?
Båden skal i vandet, men er alt klar til turen? Her på siden finder du alt udstyr til båd. Der er gode priser på udstyr til sikkerhed, rig og dæk, elektronik, motor/styring, vedligehold og meget mere. Du finder også de forskellige typer redningsveste, og kan finde den, der lige passer bedst til dig, og dem du sejler med.
Køb Raymarine ST1000 Rorpindspilot op til 3 Tons til kun kr. 4499 allerede i dag så leveres den direkte til din adresse. Husk du har 30 dages returret.
Du finder de kendte mærker som Volvo Penta, Furuno, Helly Hansen, PLastic Padding, VDO instrumenter, Raymarine, Tesa, Turtle Wax, Garmin, Tite-Lok, Webasto, Berkley og mange flere. Når du køber online, får du vores bedste priser og skal ikke selv afhente, varen sendes direkte til dig – nemt og bekvemt.
Fordele når du køber Raymarine ST1000 Rorpindspilot op til 3 Tons online
Købes der ind i en webshop, får du nogle bedre betingelser, som du ikke nødvendigvis får i fysiske butikker. Dine varer skal kunne returneres i 14 dage. når dine varer købes i en shop, og du kan finde webshops der giver mere det er slet ikke ualmindeligt, at få 30, 60 eller 90 dages returret i dag. En stor fordel for dig som forbruger er, at webshops har deres priser online, og prissammenlignen er let at foretage, på tværs af forskellige webshops. Du kan oven i købet gøre det når du sidder på toilettet med din mobiltelefon. En anden ting du også slipper for, at døje med at få bugseret alle varerne hjem til dig selv. Webshoppen sender din varer direkte til din adresse, eller du kan bede dem om at sende til dit arbejde i stedet for, så vælg det, der passer bedst til dig. Webshops har ikke en kø som i butikker eller supermarkeder der er ingen kø online – det er bare direkte til betaling, og så er du videre, så slip for de sædvanlige forkerte valg af kø – man vælger altid den langsomste.
Du skal være logged in for at afgive en anmeldelse.



25 reviews for Raymarine ST1000 Rorpindspilot op til 3 Tons